2018 metų rugpjūčio 17 d. 
 Pradžia   Forumai   Straipsniai   Statistika   Top 10   Rekomenduojam! 
 Meniu
Pradžia
Forumai
Straipsniai
Nuorodos
Statistika
Top 10
Rekomenduojam!
Kalendorius

 Fotogalerija
Raiteliukė
Raiteliukė

- Paveiksliukai

 Paieška
(straipsniuose)
Išplėstinė paieška

 Mano Fauna
Pagalba
Naujas narys
Prisijungti

 Kas naršo
Svečiai: 128
Nariai: 0

 Kontaktai ir info
O_o
Webmaster email

Šitos nesąmonės išlaiko mano puslapius:

 Lobiai
Žodynas
Grafinė medžiaga
Referatai
Video: 1, 2
Kryžiukai nuliukai
Iliustracijos ir fotkės

Nuorodos:
Savel Blog
Parama
Savel Dienoraštis
B C D

PLACEHOLDER

 

 Forumai >>> Bendri klausimai
   Forumai
  Bendri klausimai
  Banguotosios Papūgėlės
Versija spausdinimui
Atsakyti
 Autorius/-ė:
Tema: Banguotosios Papūgėlės
Luna
Luna


Naujokas
6 Žinutės
 Banguotosios Papūgėlės  Paskelbta: 04.06.14, 11:56:58

Labukas, gal kas gali patarti, kaip man prisijaukinti savo banguotukes? Mes pirkom jas iš žmogaus, ne "Kikos" ar kt. Pirkom porelę - geltona patelė Luna ir žalias patinėlis Lenis. Turiu jas dar TIK 2 DIENAS, bet man šiurpu, kai jos šoka nuo mano rankos, kartą Luna net žemėn nuo laktos nukrito. Aš su jomis bentrauju, tačiau jos manęs bijo. Ar tai normalu? Padėkit


__________________
Mano standartinis parašas: Meoww
IP adresas IP registruotas
Cituoti  
Luna
Luna


Naujokas
6 Žinutės
 Re: Banguotosios Papūgėlės  Paskelbta: 05.06.14, 09:47:55

Klausykit, man tikrai reikia dabar bandau jas treniruoti, bet neseniai sužinojau, kad patinui apie 3 metus, o patelei virš 8. Be to, jos nelenda maudytis į vonelę (specialią) ir labai manęs bijo. Aš kišu į nervelį rankas, jas padedu netoli papūgų ir laikau, o kai lėtais, švelniais judesiais bandau paliesti, tai patinas šoka  šalin, o patelė nukrenta ant pagrindo Beje, patelei sulažota kojytė - atrodo, it nagiukai būtų persukti. Padėkit, ar jos visą laiką manęs taip bijos, ar iš agresijos visada kramtys narvo grotas? HELP ME PLEASE


__________________
Mano standartinis parašas: Meoww
IP adresas IP registruotas
Cituoti  
Luna
Luna


Naujokas
6 Žinutės
 Banguotosios Papūgėlės  Paskelbta: 08.06.14, 17:37:05

Džiaugsmas džiaugsmelis - su papūgėlėm susitvarkiau, jos manęs nebebijo. iš to džiaugsmo nusprendžiau suteikti šiek tiek informacijos apie šių paukščių gyvenimo būdą, prigimtį ir t.t. :Banguotosios papūgėlės yra bene populiariausias naminis paukštelis pasaulyje. Jos nebrangios, linksmos, greitai adaptuojasi aplinkoje, džiugina savo čiulbėjimu, patinka dideliam ir mažam.

Banguotoji papūgėlė šį pavadinimą gavo dėl bangelių ornamento ant plunksnų. Šis paukštis kilęs iš Australijos stepių.  Gamtoje šie paukščiai gyvena dideliais būriais. Jos drauge miega, lesa ir prausiasi. Porelės gyvena taip pat būryje, kartu su kitomis papūgėlėmis, nes taip jos saugiau jaučiasi.

Banguotosios papūgėlės snapas yra trumpas, kietas, lenktos formos. Šie paukščiai mato tokias pačias spalvas kaip ir žmonės. Dėl greito ir staigaus galvos kraipymo papūgėlė pastebi kiekvieną detalę ir anksti atpažįsta priešą. Banguotoji papūgėlė užfiksuoja vidutiniškai 150 vaizdų per sekundę, žmogus pastebi tik 16. Papūgėlės turi ypač gerą klausą, todėl jas galima išmokyti kalbėti. Tarpusavyje jos bendrauja garsais, panašiais vienas į kitą ir per didelius atstumus puikiai viena kitą supranta. Šis paukštelis girdi nuo 40 iki 20000 garso dažnių per sekundę. Papūgėlių skonio receptoriai nėra taip gerai išvystyti kaip žmonių, tačiau jos jaučia skonio skirtumus. Joms patinka sūrus lesalas, tačiau jokiu būdu nepersūdykite! Tai gali atsiliepti Jūsų paukštelio sveikatai. Retais atvejais joms patinka ir saldus lesalas. Uoslė nėra išsivysčiusi kaip ir pas visus paukščius, tačiau spėjama, kad užuosti gali.

Banguotosios papūgėlės ant nugaros turi trumpas plunksnas su bangelių ornamentais. Pilvelio srityje plunksnos būna vienspalvės. Uodegą sudaro dvi siaurėjančios, vienodo ilgio plunksnos bei dar viena plunksna, skirta „vairuoti“ kai paukštelis skrenda. Sparnų plunksnos gali būti iki 8 cm ilgio, kurios paukščiukui skrendant padeda laikytis ore. Banguotosios papūgėlės 2-3 kartus per metus meta savo plunksnas. Trumpąsias plunksnas ant galvos, pilvo bei nugaros keičia  visus metus. Kasdieninė plunksnų priežiūra banguotosioms papūgėlėms yra svarbi, nes tik turėdamos sveikas plunksnas, jos gali skraidyti bei apsisaugoti nuo šalčio ir drėgmės. Todėl plunksnų keitimo metu, banguotajai papūgėlei ypač reikia vitaminų ir mineralų. Banguotųjų papūgėlių protėviai, gyvenę Australijoje, buvo vien tik žalios spalvos su geltona galvute. Nelaisvėje išveista gerokai daugiau šių paukščių spalvų. Šiandien jų yra mėlynų, violetinių, geltonų ir netgi visiškai baltų.

Vidutiniškai banguotosios papūgėlės padeda 4-6, o kartais ir 9 kiaušinius. Vienas kiaušinis sveria apie 3 gramus. Patelė ant kiaušinių tupi 18 dienų ir juos šildo 36°C temperatūra. Šias dvi su puse savaitės patelė nesitraukia nuo perėjimo vietos, išskyrus tada, kai jai reikia išsituštinti. Patinėlis tuo metu rūpinasi lesalu bei saugo lizdą. Praėjus 18 dienų, paukščiukai išsirita. Tik ką išsiritę paukščiukai yra akli ir neapsiplunksnavę. Jie negali pakelti galvos ir maitinami jiems gulint ant nugaros. Paukščiukai sveria 1-1,6 gr. Nors mažyliai išsirita skirtingu laiku, tačiau patelė visais jaunikliais rūpinasi vienodai. Kiaušinio lukštus patelė sulesa. Tik išsiritę mažyliai yra maitinami pienu, esančiu patelės gurklyje. Šiuo laikotarpiu patelę maitina patinėlis, o dalį pašaro ji perduoda jaunikliams. Maždaug po 35 dienų patinėlis moko jauniklius skraidyti. Dar po keleto dienų jaunikliai savarankiškai ieško lesalo. Maždaug po 6-7 savaičių mažyliai yra visiškai savarankiški bei sveria tiek, kiek ir jų tėvai. Norint, jog papūgėlės imtų perėti, joms būtina tam tikslui įrengti vietą. Į narvelį galima įdėti inkilėlį. Neturėdama perėjimo vietos, patelė niekada neperės.  Kiaušinių lukštai yra labai ploni, todėl neimkite jų iš lizdo!

Suaugusias banguotąsias papūgėles galima lengvai atskirti pagal nosies spalvą (virš snapo): patinėlių taip vadinamoji vaškinė oda yra mėlynos spalvos, o patelių šviesiai rudos. Jauną papūgėlę nuo suaugusios taip pat nesunku atskirti. Ji turi dideles akis, kurių rainelės nematyti. Pas suaugusią papūgėlę matyti balta rainelė aplink akį. Ant galvos esančios bangelės taip pat išduoda paukščiuko amžių. Jauna banguotoji papūgėlė turi daug bangelių ant galvos, siekiančių net vaškinę odą, o suaugusios papūgėlės galvos plunksnos būna vienspalvės. Be to, ant kaklo esančios dėmės pas jauną papūgėlę yra mažos bei pailgos, o pas suaugusią – didesnės bei apvalios.


__________________
Mano standartinis parašas: Meoww
IP adresas IP registruotas
Cituoti  
Puslapiai: [1] Atsakyti
Peršokti į:


 Paskutinės temos
Noriu žirgo :)
Moderatorius. Jo teisės.
Alergija ir naminiai augintiniai
Šunų maistas
SOS
Šinšila
Banguotosios Papūgėlės
Banguotųjų papūgelių porelės
Burundukas
Ieškau burunduko
"Skudurinės lėlės"
Pakeleivis:)

 Apklausa
Ar taksai geri šunys?
 
Geri.
Blogi.
Taksas ne šuo, o asmenybė.
 


 Gėriai
Šis gyvis dovanojamas: Dovanojami gyvunai
Išgelbėk jį!
Reklamos turinys nekontroliuojamas:
Hey.lt - Interneto reitingai
.

 Oekaki ir Co.

 Draugai
Baneris

 

Jei jums sunku nustatyti takso amžių, tai greičiausiai kalė.
Nežinomas

 
©2006 Savel.